11 km. ADULT RACE
Place Overall First Name Last Name Time Sex Place in Sex Class Place in Class Bib #
1 Wilson Dippo 0:35:53.2 M 1 S 1 9
2 James Crimp 0:36:24.1 M 2 S 2 38
3 Gus Johnson 0:37:49.8 M 3 S 3 39
4 Ambrose Tuscano 0:39:55.8 M 4 M1 4 12
5 Peter  Hansen 0:41:55.0 M 5 M2 5 15
6 Bruce Pauly 0:42:43.4 M 6 M3 6 4
7 Jonathan Bourne 0:47:48.2 M 7 M3 7 37
8 Carolyn Tiernan 0:48:06.6 F 1 M4 1 1
9 Tom Reid 0:48:08.0 M 8 M2 8 31
10 Douglas Will 0:51:59.3 M 9 M4 9 34
11 Mike Seiffert 0:52:19.9 M 10 M3 10 14
12 Johannes Griesshammer 0:53:47.7 M 11 S 11 33
13 Chris  Thompson 0:54:01.1 M 12 M3 12 21
14 Bruce Culbertson 0:57:34.1 M 13 M4 13 3
15 Lorene Samoska 1:00:53.6 F 2 M2 2 13
16 Janine Karlen 1:04:25.6 F 3 M2 3 6
17 Louise Wholey 1:09:26.7 F 4 M5 4 36
18 Standa Horn 1:25:50.4 M 14 M5 14 30
19 Sherilynne Will  1:31:50.4 F 5 M3 5 35
  Kelly Hawtrey DNF F   M3 - 32

11 km. OLDER JUNIOR RACE
Place Overall First Name Last Name Time Sex Place in Sex Class Place in Class Bib #
1 Dylan Syben 0:29:21.1 M 1 U18/U20 1 18
2 Peter  Carroll 0:29:30.0 M 2 U18/U20 2 11
3 Julien Bordes 0:30:02.3 M 3 U18/U20 3 16
4 Trace Calvin 0:30:10.3 M 4 U18/U20 4 29
5 Casey Jobe 0:30:56.8 M 5 U18/U20 5 23
6 Sam Zabell 0:31:30.3 M 6 U18/U20 6 10
7 Connor Kusumoto 0:31:37.1 M 7 U18/U20 7 28
8 Aaron Deeter 0:32:54.0 M 8 U18/U20 8 19
9 Cam Goldstone 0:34:12.1 M 9 U18/U20 9 7
10 Lizzie Larkins 0:37:35.5 F 1 U18/U20 1 26
11 Tara Gallant 0:38:14.9 F 2 U18/U20 2 8
12 Jenna Rohlf 0:38:17.0 F 3 U18/U20 3 22
13 Patrick MacAuley 0:39:19.2 M 10 U18/U20 10 20
14 Kyla Burrill 0:41:46.8 F 4 U18/U20 4 24
15 Kaya Williams 0:42:18.0 F 5 U18/U20 5 27

 

5 km. JUNIOR RACE
Place Overall First Name Last Name Time Sex Place in Sex Class Place in Class Bib #
1 James Schoonmaker 0:20:45.7 M 1 U16 1 202
2 Haydn Halvorson 0:21:59.8 M 2 U12/U14 1 216
3 Nate Cutler 0:22:22.0 M 3 U16 2 211
4 Cooper Anderson 0:22:51.2 M 4 U12/U14 2 213
5 Christopher Miller 0:23:48.4 M 5 U16 3 227
6 Dawson Smith 0:23:52.5 M 6 U16 4 214
7 Tyler Ferrera 0:23:55.3 M 7 U16 5 204
8 Quinn Lehmkuhl 0:23:59.8 F 1 U16 1 209
9 Max Roske 0:24:31.0 M 8 U16 6 201
10 David Dalicandro 0:24:54.2 M 9 U16 7 217
11 Jared Mahler 0:25:13.7 M 10 U16 8 229
12 Ursula Volz 0:25:29.4 F 2 U16 2 226
13 Eleanore Hamilton 0:25:30.9 F 3 U16 3 215
14 Connor Hipsley 0:25:35.0 M 11 U16 11 210
15 Camille Syben 0:25:54.9 F 4 U16 4 205
16 Ella Kuzyk 0:26:03.2 F 5 U12/U14 1 222
17 Grace Bronstone 0:26:33.0 F 6 U16 5 219
18 Claire Lang-Ree 0:27:07.6 F 7 U16 6 207
19 Jake Inclan 0:27:08.2 M 12 U16 12 212
20 Bjorn Halvorsen 0:27:40.1 M 13 U12/U14 3 225
21 Nina Seemann 0:27:43.6 F 8 U12/U14 2 223
22 Alexia Craven 0:27:44.0 F 9 U12/U14 3 228
23 Jacob Gramanz 0:28:14.1 M 14 U16 13 203
24 Abigail Baier 0:28:34.9 F 10 U16 7 218
25 Bodhi Kuzyk 0:29:42.8 M 15 U12/U14 4 221
26 Murphy Scott 0:29:43.3 M 16 U16 14 200
27 Lindsey Twomey 0:32:36.8 F 11 U16 8 206
28 Robin Romagnino 0:33:46.7 F 12 U12/U14 4 224

3 km. YOUTH RACE
Place Overall First Name Last Name Time Sex Place in Sex Class Place in Class Bib #
1 Nick Baier 0:15:59.5 M 1 U12/U14 1 107
2 Cooper Honeywell 0:16:05.4 M 2 U12/U14 2 106
3 Koson Verkler 0:16:25.0 M 3 U12/U14 3 108
4 Bodhi Kuzyk 0:17:30.8 M 4 U12/U14 4 118
5 Spencer Reid 0:17:38.7 M 5 U12/U14 5 111
6 Mera Schoonmaker 0:17:54.7 F 1 U12/U14 1 101
7 Cami Carter 0:18:11.8 F 2 U12/U14 2 105
8 Kili Lehmkuhl 0:18:20.8 F 3 U12/U14 3 103
9 Lily Murnane 0:18:50.7 F 4 U12/U14 4 104
10 Cabot Godoy 0:23:08.7 M 6 U8/U10 1 119
11 Sven Halvorsen 0:23:35.6 M 7 U8/U10 2 110
12 Lily Fazio 0:26:09.1 F 5 U8/U10 1 100
13 Katelyn Dalicandro 0:26:55.8 F 6 U8/U10 2 115
14 Elcee Mahler 0:33:42.6 F 7 U8/U10 3 109