Men's 10 Kilometer Classic
Place Overall Name Time Sex Class Place in Class Bib#
1 Patrick McElravey 33:11.5 M S 1 80
2 Spencer Eusden 33:54.0 M S 2 85
3 Shane Christian 34:41.1 M U20 1 97
4 Austin Meng 34:48.4 M S 3 76
5 Wyatt Fereday 36:19.4 M S 4 84
6 Max Millslagle 36:34.0 M U20 2 77
7 Peter Carroll 36:47.3 M U18 1 89
8 Ryland Belisle 36:53.9 M U18 2 87
9 Casey Jobe 37:24.7 M U18 3 86
10 Trace Calvin 37:27.8 M U18 4 95
11 Julien Bordes 37:38.1 M U18 5 83
12 Ryan St.Clair 37:44.2 M S 5 99
13 Sam Zabell 37:46.5 M U18 6 81
14 Nathan Wells 38:04.6 M U18 7 91
15 Tom Schoderbek 38:26.3 M U18 8 92
16 Matthew Sanford 38:29.9 M M 1 100
17 Casey Shannon 38:41.4 M U20 3 82
18 Aaron Deeter 38:46.4 M U20 4 98
19 Teddy Widmer 38:53.9 M U20 5 75
20 Jacob  Volz 38:54.1 M U20 6 79
21 Dylan Syben 39:03.3 M U18 9 78
22 Skyler Mullings 39:19.5 M U18 10 88
23 Jeff Schloss 39:20.0 M M 2 103
24 Connor Kusumoto 40:17.3 M U18 11 90
25 Peter Hanson 41:36.9 M M 3 101
26 Brandon Herhusky 42:52.9 M U18 12 94
27 Russell Reid 43:06.2 M M 4 104
28 Peter Mayfield 43:22.4 M M 5 93
29 Calvin  Forsythe 44:03.7 M U18 13 96
30 Matthew Finney-Jordet 44:56.8 M U18 14 107
31 Kurt Sable 45:05.0 M M 6 112
32 Carson Bold 45:07.7 M U20 7 105
33 David Stover 45:20.6 M M 7 102
34 Bruce Pauly 45:33.4 M M 8 111
35 Cam Goldstone 47:36.0 M U18 15 106
36 Ralph  Johnson 47:41.1 M M 9 110
37 Stephen M Miler 47:59.4 M M 10 121
38 Val Licon 54:09.5 M M 11 113
39 James Rosen 55:42.3 M M 12 114
40 Andrew Beckwith 56:34.4 M M 13 123
41 Andy Pasternak 58:20.9 M M 14 115
42 John Cobourn 58:29.3 M M 15 117
43 Pete Stirling 59:12.4 M M 16 119
44 Michael Cohen 1:01:05 M M 17 124
45 Ralph Hendrix 1:02:51 M M 18 126
46 Frank Sarnquist 1:05:42 M M 19 122
47 Bruce Culbertson 1:06:20 M M 20 116
48 Erick Studenicka 1:09:20 M M 21 125
49 Fred Kowitz 1:14:30 M M 22 118
50 William Thauvette 1:25:05 M M 23 120

Women's 10 kilometer Classic
Place Overall Name Time Sex Class Place in Class Bib#
1 Beth Reid 38:48.6 F M 1 135
2 Carolyn Tiernan 52:50.8 F M 2 138
3 Beth Thomas 53:19.9 F M 3 136
4 Janelle Webb 55:03.9 F S 1 137

Boys 5 kilometer Classic
Place Overall Name Time Sex Class Place in Class Bib#
16 Bjorn Halvorsen 24:10.7 M U12 1 68
17 Ryan Herhusky 25:25.7 M U12 2 66
19 Phoenix Sanchez 26:18.1 M U12 3 67
2 Haydn Halvorsen 18:44.3 M U14 1 62
6 Cooper Anderson 20:27.2 M U14 2 64
11 Zachary Larson 22:35.7 M U14 3 63
14 K.C. Larkins 23:34.0 M U14 4 65
1 Sam Schoderbek 18:32.2 M U16 1 58
3 James Clinton Schoonmaker 18:47.1 M U16 2 50
4 Damon Iraggi 19:48.3 M U16 3 55
5 Nate Cutler 20:11.7 M U16 4 61
7 Christopher Miller 20:36.1 M U16 5 54
8 Ian Smith 20:44.9 M U16 6 56
9 Dawson Smith 22:14.7 M U16 7 51
10 David Dalicandro 22:27.6 M U16 8 52
12 Tyler Ferrera 23:02.8 M U16 9 57
13 Jack McColgan 23:06.0 M U16 10 60
15 Max Roske 23:35.2 M U16 11 69
18 James Verheyden 25:44.6 M U16 12 59
20 Sam Biskup DNS M U16 13 53

Girl's 5 kilometer Classic
Place Overall Name Time Sex Class Place in Class Bib#
1 Joanne Reid 17:40.3 F S 1 5
2 Hannah Halvorsen 17:47.3 F U18 1 3
3 Emily Blackmer 18:51.5 F S 2 22
4 Laurel Fiddler 19:08.5 F U20 1 4
5 Emily Hyde 19:14.0 F U20 2 8
6 Lydia Youkey 19:26.2 F U16 1 10
7 Ivy Spiegel Ostrom 19:59.4 F U18 2 16
8 Joelle Romo 20:04.3 F S 3 2
9 Bria Riggs 20:16.3 F U20 3 6
10 Maya Seckenger 20:18.3 F U18 3 14
11 Lizzie Larkins 20:24.8 F U18 4 7
12 Quinn Lehmkuhl 20:37.9 F U16 2 23
13 Amanda Kirkeby 20:50.0 F U18 5 9
14 Savannah Blide 20:53.7 F U18 6 13
15 Alex Heisler 21:02.3 F U16 3 19
16 Julia Burnham 21:17.2 F U18 7 21
17 Ursula Volz 21:39.6 F U16 4 18
18 Camille Syben 22:06.5 F U16 5 27
19 Kieran Ringel 22:15.3 F U16 6 17
20 Sofia Sanchez 22:23.5 F U16 7 31
21 Tara Gallant 22:39.5 F U18 8 30
22 Chloe Gorman 22:45.2 F U16 8 24
23 Grace Bronstone 22:53.2 F U16 9 28
24 Eleanore Hamilton 23:06.4 F U16 10 26
25 Brianna Parker 23:53.5 F U16 11 11
26 Meaghan Thompson 23:56.4 F U16 12 34
27 Kyla Burrill 23:59.6 F U18 9 15
28 Kianna Mullings 24:12.9 F U14 12 39
29 Alexia Craven 24:24.1 F U14 3 40
30 Vivian Hawkinson 24:37.1 F U20 4 20
31 Claire Lang-Ree 24:51.0 F U16 13 25
32 Allyson Swain 25:02.1 F U18 10 33
33 Ella-Sophie Kuzyk 25:16.1 F U14 4 38
34 Sophia McKee 25:39.1 F U16 14 36
35 Abby Baier 25:42.2 F U16 15 29
36 Kaya Williams 25:52.8 F U18 11 32
37 Nina Seemann 26:44.7 F U14 5 41
38 Megan Burrill 29:18.1 F U16 16 35
39 Ariana Kendall 29:20.6 F U16 17 42

Youth 2 kilometer Mass Start Classic
Place Overall Name Time Sex Place in Sex Class Place in Class Bib#
1 Natalie Lang-Ree 06:34.1 F 1 U14 1 150
2 Lexie Madigan 06:37.8 F 2 U14 2 171
3 Aaron Bronstone 06:39.7 M 1 U14 1 162
4 Bodhi Kuzyk 06:40.4 M 2 U12 1 164
5 Koson Verkler 06:43.4 M 3 U12 2 163
6 Lauren Tanner 06:47.7 F 3 U12 1 157
7 Kili Lehmkuhl 06:51.7 F 4 U12 2 159
8 Caitlin Smith 07:17.7 F 5 U12 3 158
9 Lola Tieslau 07:41.7 F 6 U12 4 156
10 Annika Thayer 07:44.7 F 7 U12 5 155
11 Hanna Mazur 07:53.2 F 8 U12 6 152
12 Lily Murnane 07:54.7 F 9 U12 7 154
13 Ben Anderson 07:59.5 M 4 U12 3 166
14 Evan Anderson 08:08.7 M 5 U12 4 165
15 Cameron Trummer 08:23.8 M 6 U14 2 161
16 Sven Halvorsen 09:40.9 M 7 U8 1 168
17 Kaylee Doty 10:22.2 F 10 U14 3 151
18 Katelyn Dalicandro 11:56.5 F 11 U10 1 160
19 Will Davis 15:34.7 M 8 U10 1 167
20 Griffin Tuscano 16:43.1 M 9 U6 1 169