Women's 10k Race
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Time
1 63 Holly Whitney 16 S 1 23:48.6
2 65 Julie Young 19 M2 1 26:37.4
3 69 Laura Stern 21 M3 1 26:47.6
4 78 Janelle Webb 24 S 2 27:14.5
5 71 Susan Reynolds 25 M3 2 27:29.6
6 77 Debbie Hakansson 26 M3 3 27:33.7
7 60 Megan McCandless 30 J2 1 29:10.7
8 61 Betsy Rudigoz 31 M3 4 29:41.7
9 79 Shandon Lloyd 39 M2 2 32:22.3
10 58 Maggie Fillmore 40 M4 1 32:58.2
11 62 Karen Seaward 41 M4 2 34:21.0
12 64 Louise Wholey 42 M5 1 35:55.9

 

Men's 10k Race
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Time
1 42 Wyatt Fereday 1 S 1 20:38.4
2 41 Spencer Eusden 2 S 2 20:39.9
3 50 Patrick McElravey 3 OJ 1 20:42.8
4 66 Gus Johnson 4 S 3 20:53.1
5 45 Peter Holmes 5 J1 1 20:55.8
6 73 Noah Brautingham 6 S 4 20:56.2
7 51 Jordan McElroy 7 OJ 2 20:57.7
8 37 Shane Christian 8 J1 2 21:22.4
9 44 Peter Hanson 9 M2 1 22:51.9
10 43 Ben Grasseschi 10 M2 2 23:01.6
11 40 Aaron Deeter 11 J1 3 23:06.9
12 57 Evan Vomund 12 J1 4 23:17.0
13 88 Danny Buchannon 13 M2 3 23:17.9
14 39 Branden  Deeter 14 OJ 3 23:18.4
15 70 Rick Reynolds 15 M3 1 23:27.7
16 47 Lucas Kaplan 17 S 5 24:41.7
17 48 Paul Laudenschlager 18 M3 2 26:34.7
18 38 Graeme Davis 20 M2 4 26:46.6
19 86 John Ariza 22 M3 3 27:06.1
20 68 Mark Clifford 23 M3 4 27:08.7
21 53 Andy Pasternak 27 M2 5 27:41.3
22 80 Brad Thomas 28 M3 5 27:59.1
23 56 Steve Twomey 29 M3 6 28:30.4
24 93 Thomas Lunsin 32 M1 1 29:52.2
25 54 Michael Shwe 33 M2 6 30:00.1
26 85 Tom Springett 34 M3 7 30:11.2
27 74 Blair Romer 35 M3 8 30:38.1
28 46 Mark Huffman 36 M3 9 30:52.6
29 72 Ed Klatz 37 M3 10 31:31.1
30 49 Paul McCandless 38 M3 11 31:32.9
31 90 James Milner 43 M3 12 36:53.5
32 52 Derek McKay 44 M4 1 41:32.2
33 89 Ulrich Luschea 45 M6 1 42:05.0
34 55 William Thauvette 46 M4 2 44:14.8

 

Women's 5k Race
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Time
1 23 Hannah Halvorsen 7 J2 1 11:56.9
2 32 Danielle Nivinski 8 J1 1 12:19.2
3 30 Lizzie Larkins 9 J2 2 12:21.2
4 25 Camille Hartley 11 J1 2 12:35.3
5 17 Kyla Burrill 12 J2 3 12:55.0
6 20 Tara Gallant 13 J2 4 13:20.4
7 24 Elise Hardy 14 J1 3 13:24.5
8 33 Bri Parker 15 J3 1 13:26.4
9 29 Claire Lang-Ree 16 J3 2 13:26.8
10 28 Maddison Kwasny 17 J1 4 13:40.2
11 21 Chloe Gorman 18 J3 3 13:52.7
12 81 Quinn Lehmkul 19 J3 4 13:56.5
13 27 Meghan  Kelley 20 J2 5 13:56.9
14 36 Lindsey Twomey 21 J3 5 14:03.5
15 34 Bria Riggs 25 J1 5 15:10.4
16 82 Alexandra Tinsley 29 J3 6 16:48.3
17 6 Keelin Davis 30 J3 7 18:03.0
18 84 Seana Dorhety 31 M2 1 18:03.7
19 19 Freya Davis 33 J3 8 19:55.8
20 16 Bella Brownwood 34 J2 6 20:52.9
21 22 Delphine Griffith 36 J2 7 24:58.9
22 31 Falyn Lazurus 41 J2 8 34:04.7
23 26 Ariana Hoffman 42 J2 9 34:20.5
24 15 Sara Brownwood 43 M2 2 48:55.0
18 Raylene Chew J1 DNS
35 Gabrielle Rinne J2 DNS

 

Men's 5k Race
Place Bib First Name Last Name Place Overall Class Place in Class Time
1 14 Dylan Syben 1 J2 1 10:24.3
2 75 Julien Bordes 2 J2 2 10:59.7
3 2 Ryland Belisle 3 J2 3 11:10.8
4 11 Casey Jobe 4 J2 4 11:34.1
5 83 Skyler Mullings 5 J2 5 11:37.1
6 7 Colin Deurlington 6 J2 6 11:46.7
7 10 Brandon Herhusky 10 J2 7 12:24.3
8 76 Ian Smith 22 J3 1 14:10.8
9 13 Dawson Smith 23 J3 2 14:20.4
10 94 David Dalicandron 24 J3 3 14:24.0
11 92 Jack McCann 26 J2 8 15:49.2
12 8 Tyler Ferrera 27 J3 4 16:14.4
13 1 Ray Asher 28 J1 1 16:32.1
14 12 Jason McCay-Moran 32 J3 5 18:14.2
15 5 Cody Capella 35 J1 2 22:16.8
16 87 Jay Lennon 37 M1 1 25:38.6
17 9 Gary Griffith 38 M3 1 26:44.1
18 67 Joseph Merydith 39 M1 2 29:22.1
19 3 Jeff Brownwood 40 M3 2 31:56.1
20 4 Rocky Capella 44 M3 3 53:50.3

 

Girls Youth 2k Race
Place Bib First Name Last Name Place Overall Time
1 153 Kianna Mullings 2 07:07.7
2 152 Natalie Andersson 6 09:05.6
3 162 Caitlin Smith 7 09:06.1
4 159 Lily Murnane 9 09:19.4
5 161 Lexie Madigan 10 09:51.6
6 150 Natalie Lang-Ree 11 10:14.5
7 167 Lacey Norris 12 10:17.7
8 164 Nicole Steinmetz 13 10:18.1
9 160 Colleen McCandless 14 10:22.2
10 151 Tashi Ferris 15 10:58.0
11 165 Audrey Atkin 18 14:49.7
12 169 Tessa Payne 19 16:43.5

 

Boys Youth 2k Race
Place Bib First Name Last Name Place Overall Time
1 154 Haydn Halvorsen 1 07:03.2
2 158 KC Larkins 3 07:40.4
3 155 Bjorn Halvorsen 4 07:59.7
4 163 Mason Payne 5 08:00.6
5 156 Rowan Davis 8 09:15.1
6 166 Josh Tajiri 16 11:29.5
7 168 Thomas Molnar 17 12:38.1
8 157 Will Davis 20 23:22.2