10 KILOMETER RACE
Place
Overall
First Last Time Gender Place in
Gender
Age Class Place in
Class
Race Bib
1 Patrick Johnson 27:32.3 M 1 S 1 10K 61
2 Peter Carroll 28:52.7 M 2 U18 1 10K 52
3 Jordan McElroy 28:53.3 M 3 S 2 10K 66
4 Casey Jobe 29:00.1 M 4 U18 2 10K 60
5 Ryland Belisle 29:02.1 M 5 U18 3 10K 51
6 Skyler Mullings 29:53.5 M 6 U18 4 10K 70
7 Jeff Schloss 29:57.0 M 7 M 1 10K 77
8 Ambrose Tuscano 30:21.0 M 8 M 2 10K 83
9 Charlie Fereday 30:29.4 M 9 S 3 10K 58
10 Matthew Sanford 30:44.3 M 10 M 3 10K 76
11 Peter Hanson 31:35.3 M 11 M 4 10K 59
12 Caitlin Bernstein 31:37.4 F 1 S 1 10K 41
13 Peter Mayfield 32:33.5 M 12 M 5 10K 65
14 Peter Taylor 33:30.4 M 13 M 6 10K 81
15 Dan Warren 33:33.8 M 14 M 7 10K 85
16 Ethan Rohlf 34:07.9 M 15 U18 5 10K 73
17 Molly Zurn 35:05.4 F 2 M 1 10K 47
18 Stephen M Miler 35:33.1 M 16 M 8 10K 67
19 Keri Starr Hamby 35:55.4 F 3 M 2 10K 43
20 Beth Thomas 36:08.2 F 4 M 3 10K 44
21 Troy Corliss 36:19.2 M 17 M 9 10K 55
22 Jeff Jones 37:05.7 M 18 M 10 10K 62
23 Tom Aufrance 37:18.3 M 19 M 11 10K 50
24 Carolyn Tiernan 37:27.7 F 5 M 4 10K 45
25 Tyler Sargent 38:18.5 M 20 M 12 10K 87
26 Raymond Erst 38:25.6 M 21 M 13 10K 57
27 Patrick  Murphy 38:38.0 M 22 M 14 10K 71
28 Jan Nygard 39:01.6 M 23 M 15 10K 72
29 Michael Shwe 39:23.5 M 24 M 16 10K 78
30 James Rosen 39:31.3 M 25 M 17 10K 75
31 Bill Voegele 39:34.5 M 26 M 18 10K 84
32 Claes Andersson 40:12.2 M 27 M 19 10K 49
33 Matt Aldrich 41:00.6 M 28 M 20 10K 48
34 Thomas Springett 41:22.1 M 29 M 21 10K 79
35 Blair Romer 41:41.2 M 30 M 22 10K 74
36 Bruce Culbertson 41:52.3 M 31 M 23 10K 56
37 Mary Kay Aufrance 42:02.2 F 6 M 5 10K 40
38 Ed Klotz 43:04.4 M 32 M 24 10K 64
39 Michael Cohen 44:55.8 M 33 M 25 10K 53
40 Darryl Moxley 45:05.3 M 34 M 26 10K 69
41 Raoul Kaufman 45:36.0 M 35 M 27 10K 63
42 David Groechel 46:44.1 M 36 M 28 10K 86
43 Karen Seaward 47:17.0 F 7 M 6 10K 42
44 Robert Colt 48:39.3 M 37 M 29 10K 54
45 Rick Mitchell 50:15.5 M 38 M 30 10K 68
46 Louise Wholey 55:07.9 F 8 M 7 10K 46
47 William Thauvette 1:02:03 M 39 M 31 10K 82
5 KILOMETER RACE
Place
Overall
First Last Time Gender Place in
Gender
Age Class Place in
Class
Race Bib
1 Haydn Halvorsen 15:20.0 M 1 U14 1 5K 15
2 Ian Smith 15:53.0 M 2 U16 1 5K 20
3 David Dalicandro 16:11.1 M 3 U16 2 5K 14
4 Savannah Blide 16:15.1 F 1 U18 1 5K 13
5 Kyla Burrill 16:29.7 F 2 U18 2 5K 3
6 Grace Bronstone 16:42.9 F 3 U16 1 5K 2
7 Dawson Smith 17:26.4 M 4 U16 3 5K 21
8 Chloe Gorman 17:27.1 F 4 U16 2 5K 4
9 Eleanore Hamilton 17:39.9 F 5 U16 3 5K 5
10 Camille Syben 17:53.1 F 6 U16 4 5K 11
11 Kianna  Mullings 18:37.3 F 7 U14 1 5K 7
12 Nina Seemann 18:47.7 F 8 U14 2 5K 10
13 Jenna Rohlf 19:12.9 F 9 U18 3 5K 9
14 Wesley Romer 19:44.5 M 5 U16 4 5K 19
15 Bjorn Halvorsen 20:07.2 M 6 U12 1 5K 16
16 William Peale 21:10.7 M 7 U14 2 5K 18
17 Natalie Lang-Ree 21:55.1 F 10 U14 3 5K 6
18 Natalie Andersson 22:14.1 F 11 U14 4 5K 1
19 Lola Tieslau 22:45.6 F 12 U12 1 5K 12
20 Charlotte Peale 23:05.6 F 13 U16 5 5K 8
21 William Peale 28:16.9 M 8 M 1 5K 17
  Mia Herrera DNF F   U16 6 5K 22
2 KILOMETER YOUTH RACE
Place
Overall
First Last Time Gender Place in
Gender
Age Class Place in Class Race Bib
1 Lexie Madigan 08:07.4 F 1 U14 1 Youth 102
2 Lily Murnane 08:20.5 F 2 U12 1 Youth 103
3 Caitlin Smith 08:33.9 F 3 U12 2 Youth 105
4 Carly Davis 08:55.2 F 4 U12 3 Youth 101
5 Lauren Tanner 09:33.5 F 5 U12 4 Youth 106
6 Marisa Donovan 10:32.4 F 6 U12 5 Youth 113
7 CJ Nygard 10:47.4 M 1 U12 1 Youth 110
8 Sven Halvorsen 10:56.8 M 2 U8 1 Youth 109
9 Dewie Egan 11:07.5 M 3 U12 2 Youth 114
10 Saylor Murphy 14:44.6 F 7 U10 1 Youth 104
11 Oscar Wettermark 21:55.2 M 4 U8 2 Youth 112
12 Griffin  Tuscano 22:39.5 M 5 U6 1 Youth 111