Boys 5k
Place Bib First Name Last Name Class Place in Class Race Time
1 7 Skyler Mullings U16 1 10:32.1
2 6 Brandon Herhusky U16 2 10:38.0
3 15 Ryland Belisle U16 3 10:52.1
4 10 Cameron Small U16 4 11:03.0
5 16 JC Schoonmaker U14 1 11:03.6
6 13 Connor Kusumoto U16 5 11:27.3
7 12 Dawson Smith U16 6 12:05.8
8 17 Harrison Manzano U16 7 12:09.3
9 4 Ian Smith U16 8 12:19.8
10 14 Hayden Halvorsen U14 2 12:32.9
11 1 Tyler Ferrera U14 3 12:36.1
12 19 Wesley Romer U16 9 13:45.4
13 18 Dominic Manzano U14 4 14:12.2
14 11 Conner Hipsley U14 5 14:58.2
15 2 Mason Payne U14 6 15:33.0
16 8 Max Roske U14 7 16:26.5
17 5 Rowen Davis U14 8 19:05.5

 

Girls 5k
Place Bib First Name Last Name Class Place in Class Race Time
1 28 Hannah Halvorsen U16 1 11:05.9
2 30 Lizzie Larkins U16 2 11:44.6
3 39 Bria Riggs U18 1 11:55.4
4 32 Tara Gallant U18 2 12:11.8
5 25 Danielle Nivinski U18 3 12:30.8
6 27 Savannah Blide U18 4 12:31.9
7 40 Quinn Lehmkuhl U16 3 12:35.4
8 36 Grace Bronstone U14 1 12:38.1
9 29 Kyla Burrill U16 4 12:42.8
10 38 Bri Parker U16 5 12:47.6
11 37 Camille Hartley U18 5 12:53.7
12 26 Elise Hardy U18 6 13:10.9
13 31 Chloe Gorman U14 2 13:17.8
14 34 Eleanore  Hamilton U16 6 13:19.7
15 9 Keelen Davis U16 7 16:02.6
16 33 Freya  Davis U16 8 17:50.5

 

10k Race
Place Bib First Name Last Name Class Place in Class Sex Place in Sex Race Time
1 52 Patrick Johnson SR 1 M 1 19:42.6
2 53 Spencer Eusden SR 2 M 2 20:00.1
3 57 Wyatt Fereday SR 3 M 3 21:04.4
4 71 Gus Johnson SR 4 M 4 21:43.4
5 63 Evan Vomond U18 1 M 5 22:23.7
6 54 Peter Carroll U18 2 M 6 22:26.7
7 74 Peter Hanson M 1 M 7 22:34.7
8 61 Jeff Schloss M 2 M 8 22:45.4
9 50 Peter Mayfield M 3 M 9 23:19.9
10 103 Holly Whitney SR 1 F 1 23:20.0
11 102 Kara LaPoint SR 2 F 2 23:39.7
12 55 Carson Bold U18 3 M 10 23:54.3
13 105 Caitlin Curran SR 3 F 3 24:03.9
14 109 Elyah Gordon M 4 M 11 24:28.2
15 72 Dan Warren M 5 M 12 24:29.9
16 76 Bruce Pauly M 6 M 13 25:58.3
17 62 Robert Wright M 7 M 14 26:06.7
18 69 Grae Davis M 8 M 15 26:08.4
19 68 Paul Honeywell M 9 M 16 26:59.2
20 66 Paul Ladudenschlager M 10 M 17 27:21.6
21 59 Erick Studenicka M 11 M 18 28:07.3
22 79 Joseph Merydith M 12 M 19 28:12.6
23 104 Mischel Twining M 1 F 4 28:24.2
24 64 Mike Shwe M 13 M 20 28:51.7
25 106 Janelle Webb SR 4 F 5 28:54.2
26 73 Thomas Reid M 14 M 21 29:29.8
27 78 Blair Romer M 15 M 22 29:41.7
28 108 Sandy James M 2 F 6 29:53.7
29 60 Heinrich Klobuczek M 16 M 23 31:21.3
30 81 Bruce Culbertson M 17 M 24 31:33.3
31 80 Ed Klotz M 18 M 25 32:01.5
32 107 Shandon Lloyd M 3 F 7 32:43.5
33 100 Karen Seaward M 4 F 8 33:33.7
34 77 Raoul Kaufman M 19 M 26 33:41.2
35 111 Dave Groechel M 20 M 27 33:58.9
36 65 John Cobourn M 21 M 28 34:34.6
37 70 William Thauvette M 22 M 29 41:15.7
38 82 Ulrich Luicher M 23 M 30 42:54.2
39 75 Travis Atkins M 24 M 31 44:08.1
40 101 Tara Atkins M 5 F 9 49:59.4

 

2k Youth Race
Place Bib First Name Last Name Sex Place in Sex Race Time
1 163 Bjorn Halvorsen M 1 06:07.4
2 156 Kianna Mullings F 1 06:07.7
3 167 K.C. Larkins M 2 06:16.4
4 153 Ella Kuzyk F 2 06:17.4
5 168 Bodhi Kuzyk M 3 06:37.4
6 165 Spencer Reid M 4 06:55.2
7 152 Nina Seeman F 3 06:57.5
8 169 Cooper Honeywell M 5 07:14.6
9 150 Natalie Lang-Ree F 4 07:19.5
10 154 Lily Murnane F 5 07:19.8
11 166 Aaron Bronstone M 6 07:36.1
12 172 Lola Tieslau F 6 07:36.9
13 157 Caitlin Smith F 7 07:40.8
14 159 Kosen Verkler M 7 07:44.1
15 158 Natalie Andersson F 8 07:47.0
16 173 Amelia Swanson F 9 07:57.4
17 155 Nicole Steinmetz F 10 08:19.9
18 164 Sven Halvorsen M 8 08:38.9
19 161 Josh Tajiri M 9 09:01.2
20 151 Tessa Payne F 11 12:28.2
21 170 Will Davis M 10 13:56.9
22 162 Joel Tajiri M 11 17:43.8
23 171 Shubhika Grover F 12 20:09.9
24 160 Griffin Tuscano M 12 28:14.8
25 174 James Gordon M 13 29:58.9