10 KILOMETER RACE
Place Overall Bib First Last Class Place in Class Sex Place in Sex Time
1 30 Franz Bernstein SR 1 M 1 22:20.1
2 29 Austin Meng SR 2 M 2 22:35.9
3 4 Aaron Deeter U18 1 M 3 25:32.1
4 1 Gus Johnson SR 3 M 4 25:39.1
5 40 Joanne Reid U23 1 F 1 25:53.6
6 32 Danny Buchannan M 1 M 5 26:03.7
7 8 Peter Mayfield M 2 M 6 26:37.8
8 6 Jeff Schloss M 3 M 7 26:51.0
9 42 Holly Whitney SR 1 F 2 27:01.5
10 3 Evan Vomund U18 2 M 8 27:02.1
11 2 Peter Carroll U18 3 M 9 27:03.4
12 41 Kara LaPoint SR 2 F 3 27:38.6
13 5 Peter Hanson M 4 M 10 28:19.0
14 12 Greg Walker M 5 M 11 28:37.3
15 33 Elyah Gordon M 6 M 12 28:40.1
16 9 Dan Warren M 7 M 13 28:41.2
17 27 Miles Rosen SR 4 M 14 29:38.6
18 7 Justin Ondry SR 5 M 15 30:12.7
19 48 Cathy Howard M 1 F 4 31:21.7
20 10 JP Donovan SR 6 M 16 31:51.2
21 43 Molly Zurn M 2 F 5 31:54.9
22 26 Joseph Merydith M 8 M 17 32:40.5
23 45 Mischel Twining M 3 F 6 32:48.9
24 28 Ray Erst M 9 M 18 33:28.5
25 44 Janelle Webb SR 3 F 7 34:08.8
26 11 Kevin Murnane M 10 M 19 34:47.8
27 14 Adrian Tieslau  M 11 M 20 35:02.5
28 15 Andrew  Beckwith M 12 M 21 35:15.5
29 23 James Rosen M 13 M 22 35:24.7
30 52 Sandy James M 4 F 8 35:25.3
31 16 Matthew Sade M 14 M 23 36:06.5
32 47 Martha Schoonmaker M 5 F 9 36:45.9
33 51 Laura Read M 6 F 10 36:48.1
34 46 Sofia Sanchez U14 1 F 11 37:46.5
35 20 Michael Cohen M 15 M 24 40:08.3
36 17 Ralph  Hendrix M 16 M 25 42:50.8
37 25 Frank Sarnquist M 17 M 26 43:16.8
38 19 Carl Hemming M 18 M 27 43:56.5
39 49 Laura Shane SR 4 F 12 46:44.0
40 31 Robert Colt M 19 M 28 46:51.8
41 50 Megan McClain SR 5 F 13 54:01.9
42 21 Bill Thauvette M 20 M 29 54:10.5
43 24 Ulrich Lusher M 21 M 30 59:01.4
18 John Cobourn M M DNS
22 Paul Mackenzie M M DNS

 

5 KILOMETER RACE
Place Overall Bib First Last Class Place in Class Sex Place in Sex Time
1 62 Ryland Belisle U16 1 M 1 12:07.8
2 60 Skyler Mullings U16 2 M 2 12:22.9
3 63 James Clinton (JC) Schoonmaker U14 1 M 3 13:15.8
4 75 Lizzie Larkins U16 1 F 1 13:28.6
5 76 Savannah Blide U18 1 F 2 14:21.0
6 66 Dawson Smith U16 3 M 4 14:53.1
7 79 Chloe Gorman U14 1 F 3 15:13.9
8 68 David Dalicandro U16 4 M 5 15:26.1
9 67 Tyler Ferrera U14 2 M 6 15:32.2
10 81 Claire Lang-Ree U14 2 F 4 15:40.9
11 77 Elise Hardy U18 2 F 5 15:41.1
12 80 Eleanore Hamilton U16 2 F 6 15:50.1
13 82 Grace Bronstone U14 3 F 7 15:58.5
14 65 Conner Hipsley U14 3 M 7 17:15.0
15 69 William Peale U14 4 M 8 19:24.1
16 78 Ashley Vomund U20 1 F 8 19:59.8
17 84 Freya Davis U16 3 F 9 20:29.2
18 83 Charlotte Peale U16 4 F 10 21:48.0
19 85 Marilyn Modafferi M 1 F 11 22:26.9
61 Casey Jobe U16 M DNS
64 Cameron Small U16 M DNS

 

Youth Race
Place Overall Bib First Last Sex Place in Sex Time
1 121 Frances Hamilton F 1 06:50.1
2 107 Kianna Mullings F 2 06:52.4
3 104 Ryan Herhusky M 1 06:52.9
4 106 K.C. Larkins M 2 07:19.3
5 105 Cooper Honeywell M 3 07:38.7
6 114 Nina Seemann F 3 07:49.4
7 120 Natalie Lang-Ree F 4 08:07.5
8 108 Lily Murnane F 5 08:15.3
9 119 Kosen Verkler M 4 08:25.3
10 100 Natalie Andersson F 6 08:29.1
11 115 Caitlin Smith F 7 08:33.6
12 117 Lola Tieslau F 8 08:42.7
13 102 Aaron Bronstone M 5 09:03.1
14 112 Phoenix Sanchez M 6 09:20.1
15 111 Izzie Pullen F 9 09:29.4
16 116 Nicole Steinmetz F 10 09:57.2
17 101 Yvonne Brien Miller F 11 13:56.1
103 Will Davis M DNS
110 Tommy Pullen M DNS
113 Jacob Saunders M DNS
118 lola timewell F DNS
122 Lucy Huckins F DNF